שיפוץ אופני כביש Motobecane

הכל התחיל עם שילדת פלדה תוצרת חברת Motobecane. שנת הייצור של השלדה היא 1972 והיא עשויה מצינורות Columbus SLX.

המטרה הייתה לשחזר את המראה והמבנה האוטנטי של האופניים כפי ששווקו בשנת 1972, תוך שימוש בחלקים של חברת Campagnolo האיטלקית, שהייתה בתקופה היא החברה השלטת בשוק חלקים איכותיים לאופניים.

שיטוט באינטרנט איפשר לנו לאסוף מידע אודות האופניים. בנוסף, מצאנו אנשים שרכבו על אופניים מסוג זה או הכירו רוכבים שהיו בעבר בעלים של אופני Motobecane.

בשלב הזה התחילה מלאכת מציאת ואיסות מדבקות תואמות לדגם זה וחלקים נדירים שמזמן נהפכו לחלקים מבוקשים על ידי אספנים. מספר חלקים של חברת Campagnolo נתרמו על ידי אופני החלוץ שבבאר שבע.

החלקים שמצאנו, מקרוב:     

נמצא גם סט גלגלים ישן ודי נדיר עבור אופניים אלו, צירי גלגלים תואמים לשאר החלקים שנבחרו.

השלב הראשון בתהליך השחזור בפועל היה הסרת הצבע והחלודה מהשלדה, ותיקון פגמים והלחמת חלקים שהיו חסרים או פגומים.

"האומן" רפי פייביש בוחן את יצירתו

השלדה נמסרה לצביעה מקצועית במוסך המומחה פנסו אהרון בבבאר שבע, כך נראתה השלדה אחרי הצביעה. הגוונים שנבחרו תואמים ככל שניתן את הצביעה המקורית

ואז התחילה הרכבת האופניים בהתאם למפרט המקורי משנת 1972.

גם כידון ישן ודי נדיר נמצא עבור אופניים אלו

ליטושים אחרונים, הרכבת כסא, סרט כידון ופדלים "של פעם" והתוצאה לפניכם בראש העמוד.

הערה אחת אחרונה לסיום – אופניים אלו לא נרכבו מעולם אחרי כל עבודת השחזור והשיפוץ. לא רק זה, הם אפילו נתלו בגאווה בסלון של רפי לתקופה די ארוכה. כי הם פשוט נורא יפים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

עגלת קניות
Copy link
Powered by Social Snap